Kahvel-luup "Ebihen 16"

16-jala pikkune “Ebihen” purjepaat sobib ühtviisi hästi nii sõpruskonnaga lühemateks rannalähedasteks lõbusõitudeks kui tõsisele matkahuvilisele pikemate vahemaade läbimiseks. Paadil on avar kokpit ja kolm suurt panipaika.

13,1 m2 kahvelpuri on lihtsasti käsitletav ka üksi sõites, 4,7 m2 eespuri lisab märkimisväärselt veojõudu. Lisaks kogukale kerele ja kõrgele pardale annavad alusele suure stabiilsuse metallist sverdiplaat (55 kg) ning põrandalaudase all asuvad 180 liitrised ballastvee paagid. Uppumatuse tagamiseks on paadil kokku 460 liitrit spetsiaalse vahuga täidetud neli õhukasti.

Paadikeresse integreeritud väike päramootor on igal ajahetkel käepäraselt kasutusvalmis sadamas manööverdamiseks või tuulevaikuses liikumiseks. Svertpaadi suurimaks eeliseks on madal süvis ning võimalus alust tavaliselt paadihaagiselt slipist vette lasta ja hoiustada koduhoovis või garaažis.

  • Kere / veeliini pikkus: 4,8m / 4,58m
  • Kere / veeliini laius: 1,85m / 1,64
  • Süvis / koos sverdiga: 0,45m / 0,98m
  • Mass: 550kg
  • Purjestus: kahvel-luup; purjepind kokku 17,8m2
  • Mootor: kuni 6hj
  • Projekteeritud kategooria: C – kuni 4 inimest; D – kuni 5 inimest
  • Kerekonstruktsioon ja materjal: klinkerplangutus, puit

“Ebihen’i” kere on valmistatud okume merevineerist ning kaetud seest ja väljast täielikult klaasriidega. Sellise konstruktsiooniga puitkere on väga ilmastikukindel ning võimaldab paati igal ajal vette lasta või maale tõmmata, välistades seejuures kerelaudade kuivamisest tingitud lekked. 

Tekikonstruktsioonid on sapelli mahagoni täispuidust, pinnaviimistluses on kasutatud nii paadilakki kui –õli. Naturaalsema väljanägemisega õlitatud puit võimaldab paadiomanikul lihtsa vaevaga iseseisvalt parandada väiksemaid kriimustusi ning kulumisi. Kõik paadi rautised on happekindlast roostevabast terasest käsitöö.

Paadi mudeli autor on prantsuse laevaarhitekt Francois Vivier.

Purjepaadi “Ebihen” valmis 2020. aastal Eesti paadiehitusfirmas JR Craftyard OÜ paadimeistrite Margus Rebase ja Martin Jaško poolt.

Paat on müüdud ja see seilab Ameerika Ühendriikide idaranniku vetel. Võta meiega ühendust ja küsi pakkumist uue unikaalse paadi tellimiseks.

Email again: