Jr craftyard OÜ

Paatide iseehituskomplektid

Kes meist pole unistanud luua oma käega midagi püsivat ja ilusat, otsinud vaheldust rutiinseks muutunud põhitööle, soovinud panna end teisel alal proovile või koolivaheaja saabudes lapsevanemana leidnud end mõttelt “mida meeldejäävat ja põnevat sel korral teha?”.

Aga mis oleks kui ehitaks endale ise paadi - päris ehtsa paadi, mis on algusest lõpuni oma kätetööna valminud ja millega saab veele minna? On see üldse võimalik?

Paadiehitus pole raketiteadus – sellega saab hakkama igaüks, kellel jagub veidi pealehakkamist ning kes ei pelga saagi või kruvikeerajat kätte võtta. Ja üks õige paat peab ikka puust olema, et tal ka hing sisse tuleks.

JR Craftyard OÜ meistrid tulevad Sulle poolel teel vastu ning on välja töötamas lihtsasti kokkupandavaid paatide iseehituskomplekte. Arvutil modelleeritud paadikere detailid on kvaliteetsest merevineerist CNC-freespingil välja lõigatud, Sinule jääb rõõm need põhjaliku juhise järgi paadiks kokku panna. Paadikere esmaseks kokkupanemiseks kulub vaid mõni päev, mõnevõrra rohkem aega pead arvestama viimistlusele. 

Iseehituskomplekti puhul võid valida kas ainult vineerist detailid või täiskomplekti, kuhu kuuluvad ka kõik paadi valmistamiseks vajalikud materjalid (alates epo-liimist, klaasriidet, kinnistusvahenditest kuni purjepaadi puhul taglastuseni välja). Lisaks iseehituskomplektile vajad sobivat ruumi (nt garaaž, kuur) ning mõningaid koduses majapidamiseski leiduvaid käsitööriistu (nt saag, vibrolihvija).

Plaanime hakata läbi viima ka paadiehituse töötubasid. Umbes 5-7 päevaste töötubade jooksul saavad huvilised meistri juhendamisel iseehituskomplektist paadi ehitada. Sellisel juhul pole vaja muud, kui tulla ainult kohale, sest oleme sisustanud töökoja koos kõigi vajalike materjalide ja tööriistadega, et üheskoos paadikere samm-sammult valmis ehitada.

Esimese iseehituskomplektidena hakkame 2020. aasta suvel pakkuma kanuud ning sõude- ja purjepaati. Arendusjärgus on ka meresüst ning kerge mootorpaat.

Kui soovid olla esimeste hulgas, kes endale ise paadi ehitab, võta meiega ühendust ja küsi julgelt lisa. 

Kõikide iseehituskomplektide demopaate on võimalik vee peal proovida ja laenutada.